Ofis

Ofis Dekorasyonu

ofis-dekorasyonu

Ofisinizin işinizi kolay yapmanızı sağlayacak eşyalar ile ofis dekorasyonu yapılmış olması son derece önemli bir detaydır. Ofisin fiziki koşulları da dekorasyon için çok önelidir. Aydınlık olmayan bir ofisiniz var ise beyaz mobilyalar tercih edebilir ve giriş duvarına büyük bir ayna asabilirsiniz. Bu sayede ofisiniz çok daha büyük ve derin görünecektir. Duvarlara yapacağınız hoş raf sistemleri ile de hem gereksiz kitapları depolayabilir hem de görünüm olarak şıklık kazandırmış olabilirsiniz…

Ofislerimiz, evden sonra en fazla vakit geçirdiğimiz alanlar arasındadır. Bu nedenle ofis dekorasyonu denildiğinde akla gelen en önemli konu, verimliliği arttırıcı bir alanın yaratılması ve çalışanların her birine uygun bir özel alanın yaratılmasıdır.

Ofis dekorasyonunda olması gereken en önemli mobilyalar ve aksesuarları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Ofis masası,
  • Ofis sandalyesi,
  • Çok amaçlı dolaplar,
  • Dosya çekmeceleri,
  • Misafir oturma grupları,
  • Toplantı odası masası ve sandalyeleri,
  • Bekleme alanı oturma grubu,
  • Duvarlar için çeşitli aksesuar ve tablolar,
  • Ofis bölme sistemleri.

Bu gereksinimlerin her ofiste olması söz konusu olmasa da, temel olarak yönetici takımları gibi temel gereksinimler olacaktır.

ofis-dekorasyonu

Ofis Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İyi bir ofis dekorasyonu demek, çalışanların keyif alarak çalıştığı, verimliliğin en üst düzeyde olduğu ve bir an önce eve gitme arzusunu duyup huzursuzluk yaratacak bir imajın hakim olmadığı bir ortamı yaratmak demektir.

Ofis dekorasyonunun temeli, önce mekanın bölümlenmesi, kaç alana ihtiyaç duyulduğunun ortaya çıkarılması ve daha sonra gerekli mobilyaların alınmasıdır. Mobilyaların iş yerinin ihtiyacına göre seçilmesi gerekir. Bir üniversite ile bir emlak ofisinin mobilyaları aynı olmayacaktır. Bu nedenle kurumsal kimlik oldukça önemli bir dekorasyon belirleyicidir.

Diğer konularda ise bir iç mimardan destek alarak, daha başarılı bir sonuç ortaya çıkarabilirsiniz. Firmamızla iletişime geçerek de başarılı bir ofis dekorasyonu yaratılabilir. Mekanlar için her zaman öncelikli olarak mekana uygun mobilya seçimi gerçekleşmelidir.

Mekan Analizi Neden Önemli?

Mekanın keşfi mobilya modellerinin ve boyutlarının belirlenmesi için önemlidir. Ayrıca farklı geometrik şekillerde olan mekanlar söz konusuysa, dekorasyon ürünü seçmek zor olacaktır.

Uygun bir şekilde değerlendirilecek olan mekanın ölçüleri alındığında, mobilya satın alırken ya da yaptırırken uygun bir seçimin yapılması sağlanır. Yani mekanın en iyi şekilde kullanılması için ihtiyacınız olan ofis mobilyalarının satın alınması sürecinde hata yapmamak oldukça önemlidir.

Yönetici Takımı Seçimi

Her ofisin bir patronu vardır ve en önemli merkez olan bu odanın kaliteli bir yönetici takımına ihtiyacı vardır. Ofisin dekorasyonu için ihtiyacınız olan her konuda destek alabileceğiniz Proffice mobilya, size en iyi yönetici takımı ve koltuklarını sunmaktadır.

Birçok farklı renk ve stilde tercih edeceğiniz yönetici mobilyalarını, misafir ağırlayıp ağırlamayacağınıza göre misafir oturma gruplarıyla da destekleyebilirsiniz. Bu iki farklı konseptte olabileceği gibi, takım da olabilir. Ancak misafirleriniz sık sık gelmeyecekse ve odanız da küçükse, misafir koltukları yerine iki küçük sandalye ve masa kullanarak daha minimal bir tamamlayıcı mobilya kullanabilirsiniz.

Ofis Bölme Sistemleri

Ofisin bölünmesi de dekorasyonun bir parçasıdır. Çünkü farklı konseptte bölümlenen ofisler, her zaman daha farklı alanların birbirlerinden ayrılması için kullanılmaktadır.

Eğer siz de Proffice ofis bölme sistemleri tercih ederseniz, mekanınızın en iyi şekilde kullanılması sağlanacaktır. Ofislerin her zaman en iyi şekilde kullanılması, bu kullanım amaçlarına uygun bir şekilde düzenlenmesi için profesyonel destek almak her zaman kalıcı çözümler yaratacaktır. Gereksiz masraflar çıkarmak istemiyorsanız, öncelikle firmamızdan destek almalısınız.

Ofis mobilyaları kadar önemli olan ofis bölme sistemleri için profesyonel destek alarak ofisinizi daha kapsamlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Çalışma Alanı Özellikleri

Çalışma alanları, istihdam ettirdiğiniz personel için her zaman en uygun şekilde tasarlanmış olan alanlar yaratmak istediğinizde tercih edebileceğiniz bir alandır.

Çok çalışanınız varsa, her biri için özel alanlar yaratılması şarttır. Çünkü bu alanlarda hem konforlu, hem de şık bir dekorasyon stilinin olması çalışanların veriminin artmasını sağlayacaktır. Birçok kişi ofis bölme sistemli ofis dekorasyonu örnekleri inceleyerek fikir sahibi olmak ister ama herkesin mekanı örneklerdeki gibi bir şekilde olmadığından istenen sonuçlar ortaya çıkmayabilir.

Bu nedenle ofis dekorasyonu için tercih edilebilecek olan çalışma alanlarının her bir ofis için öznel olarak dizayn edilmesi söz konusudur. Çünkü üretimin olması için konforun, huzurun ve rahatlığın olması gerekir.

Ofis Dekorasyonu için Bütçe

Aslında ofis dekorasyonunda en önemli tema maliyettir. Girişimci her zaman düşük bir sermaye kullanarak yüksek bir gelir elde etmeye eğilim gösterir.

Ofis dekorasyonu için gerekli olan mobilyalar, aksesuarlar ve stil bütçeyle orantılıdır. Ofis dekorasyonuna yüksek bir bütçe ayıran firmalar oldukça azdır. Bu nedenle hem maliyet, hem de görsellik açısından gerekli olan ürünler seçilirken, aynı zamanda da ergonominin de öne çıkması sağlanır.

Birçok kişi gibi siz de, ofis dekorasyonunda mobilya seçimi konusunda bize güvenebilirsiniz. Her mekan için en iyi şekilde dizayn edilen ürünlerimizle siz de mekanlarınızı en iyi şekilde konforlu hale getirebilirsiniz.

Ofis Dekorasyonunda Renk Seçimi

Kurumsal temanıza uygun bir şekilde renk seçmek için ihtiyacınız olan işaret, aslındaki logonuzda gizlidir.

Renklerin her zaman en iyi şekilde kullanılması için 3 renkten fazlası tercih edilmemeli, fosforlu renklerin kullanılmasından uzak durulmalıdır. Son yıllarda çok tercih edilen beyaz rengin de tek başına kullanılmaması oldukça önemlidir. Aksi halde gözleri yorar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir