Ofis

Ofis Koltuğu Seçimi Önemlidir…

proffice-ofis-koltugu

Ofis Koltuğu Seçimi Önemlidir

Yoğun iş temposunda çalışmalarınızı rahat ve keyifli sürdürebilmeniz için kullandığınız ofis koltuğu seçimi önemlidir. Konforlu, çalışma hareketine uyumlu ve oturumu rahat bir ofis koltuğunda çalışmak kullanıcısına son derece iyi bir ofis deneyimi sunacaktır. Yorucu, sıkıcı ve stresli ofislerde kullanıcıları olabilecek en iyi ürünlerle motive etmek iş başarısı için son derece akıllıca bir adım olacaktır şüphesiz. Ofis ortamında göz ardı edilen bu durumun sağlıklı ürünlerle oluşturulması gelecekteki sağlık sorunlarının da önüne geçilebileceğini göstermektedir.

Sağlıksız bir oturma düzeni ve ürünü; duruş bozukluğuna, bel ve boyun ağrılarına neden olan en önemli etkenlerden birisidir. Bu sorunların önüne geçebilmek için; oturum şeklinize göre konumlandırılan, yükseklik ayarı yapılabilen ve sağlıklı malzemelerden üretilmiş ofis koltuklarını kullanmak ofis dekorasyonu içinde yapılmış en doğru tercih olacaktır. Peki sağlıklı ve kaliteli bir koltuk için nelere dikkat etmelisiniz?

Ofis koltuğunun ergonomik noktaları ve bunlar ayarlanması son derece önemlidir. Sırt ayarı yapılabilen koltuklar oturum esnasında bele destek verir ve sağlıklı bir oturum şekli sunar bu noktya dikkat etmek gereklidir. Bununla beraber yükseklik ayarı yapılması da çalışma masanıza doğru ayarda otura bilmeniz, dik dura bilmeniz için mutlaka olmalıdır. Ayrıca kol ayarı da yeni tasarımlarda kendisini göstermektedir. Özellikle fileli ofis koltuklarında tercihe dilen bu özellik çalışma koltuğunuzu tam anlamıyla kullanımınıza özel ayarlamanızı sağlayacaktır.

Bir başka nokta ise koltuğun hangi malzeme ile kaplandığı ve oturum kısmıdır. Ofis mobilyaları sektörü hızla gelişen bir alan olduğundan kullanılan malzeme ve üretim teknikleri de bu hıza bağlı gelişmektedir. Son dönemde en çok tercihen edilen ürünler ise fileli döşeme ile üretilmiş ofis koltuğudur. File kaplama nefes alabildiği için uzun süreli kullanımda bile kullanıcısına rahatsızlık hissi vermez. Deri bir kaplamaya nazaran fileli kumaş daha rahattır. Bu nedenle uzun süre oturarak çalışıyorsanız fileli bir koltuk seçmeniz doğru olacaktır.

Bu noktalara dikkat edip bu özellikleri barındıran bir ofis koltuğu tercih ederseniz, hem uzun soluklu kullanabileceğiniz bir ürüne sahip olabilirsiniz hem de daha sağlıklı bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz.
ofis mobilyaları ve koltuklarımızı incelemek ve hakkında bilgi almak için https://www.proffice.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
facebook : profficemobilya
sahibinden : proffice.sahibinden.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir