Ofis

Sakarya Ofis Mobilyaları Mobilyanın Yaşamımızdaki Yeri

ofis-mobilyasi-sakarya-proffice

Sakarya Ofis Mobilyaları Mobilyanın Yaşamımızdaki Yeri

Mobilyanın yaşamımızda ki yeri

Sakarya Ofis Mobilyaları Mobilyanın Yaşamımızdaki Yeri. İnsan yaşamı çeşitli mekânlar içinde geçmektedir. Bu mekânlar yapılış amaçlarına uygun olmalı, kullanıcısına gerekli konfor düzeyini sağlamalıdır.

Mekân içindeki ısı, ışık, ses, renk, koku gibi fiziksel etmenler ve donatı öğeleri, kişi gereksinim ve eylemlerine göre dengeli bir biçimde kurulmalıdır.

Donatıların seçimi yoğunluğu ve mekânsal organizasyonu, mekân kullanışlılığını etkileyen önemli faktörler arasındadır.

Mekânlar düzenlenirken, mekân içinde yeterli derecede ferahlık sağlanmalıdır. Odadaki eşya ne kadar düzenli olursa o kadar ferah algılanacaktır.

Ferahlık ve büyüklük aynı kavramlar olduğu ve boş bir odanın ferah olarak değerlendirilemeyeceği göz önüne alınmalı, ferahlığın ancak işlevin gerektirdiği eşya düzeni ile anlam kazanacağına dikkat edilmelidir.

Mekânın görsel algılanması üç algılama türünün birleşmesiyle ortaya çıkmaktadır.  Bunlar:

ofis-mobilyasi-tasarimlari

ofis-mobilyasi-tasarimlari

*Işık algılaması

*Mekansal organizasyon algılaması

*Renk algılaması

Yapılar mimar tarafından tasarlanırken mekan algılamasına etki eden tüm bu etmenler göz önünde bulundurulmalıdır.

Yapı elemanları ile birlikte sabit ve hareketli donatılar da düşünülmeli, mekan organizasyonundan renk ve dokusuna kadar her şey belirtilmelidir.

Mimarlık ve iç mimarlık gibi tasarım yönü olan mesleklerin yükünü hafifletebilecek cinsten mobilya imalatları var hepimizin bildiği üzere.İşte bu mobilyalarla tasarım gerçekten daha kolay ve anlamlı hale gelmektedir.Hem tasarlanamaya  ürünün bir kaç saat içerisinde çıkması , hem de uygulanabilecek şekilde görülmesi mobilyaları sezdiren şeylerin başında geliyor şüphesiz.

Mobilya grubunda öne çıkan şeylerin başında elbetteki sandalyeler gelmektedir.

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre ofis çalışanlarının % 80’lik bir kısmı ofis mobilyalarının ve ofis tasarımının iş memnuniyetini arttırmada etkili olduğunu söylüyor. Yine aynı araştırmada çıkan bir diğer sonuç ise her 3 çalışandan 1’i büro mobilyaları, ofis koltukları ve mimari tasarıma bakarak işi kabul etmiyor. Ofis mobilyalarını tasarımı, kalitesi, dizaynı, renkleri, mimarisi ve aydınlatması gibi çeşitli etkenler verimliliğin % 19 artmasına neden oluyor. Araştırmada elde edilen sonuçlar değerlendirilince kötü büro mobilyaları ekonomide yüz milyarlarca doların kaybedilmesine neden oluyor.

sizleri Sakarya’ da bulunan mağazamıza davet ediyoruz. proffice ofis mobilyaları olarak sizlere hizmet etmekten büyük mutluluk duyacağız.

telefon : 0264 300 10 40

Anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir